Araba Sevdası-Türk Klasikleri

Roman-Çizgi Roman >. Araba Sevdası-Türk Klasikleri. Araba Sevdası-Türk Klasikleri.

Responsive image
YAZAR
Recaizade Mahmut Ekrem
DOSYA BOYUTU
5,83 MB
YAYIN TARIHI
2018
DIL
Türkçe
ISBN
9786059133944

Bir Araba Sevdası-Türk Klasikleri kitabı indirmek ister misin? Doğru yoldasın! Araba Sevdası-Türk Klasikleri kitabını web sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bulabilirsiniz. Bu kitap Recaizade Mahmut Ekrem tarafından yazılmıştır.


Recaizade Mahmut Ekrem, 1846 yılında İstanbul’da doğmuştur, dönemindeki edebiyat alanlarında görülen yenileşmenin esas mimarlarındandır. Yazarın, Namık Kemal’le tanıştıktan sonra edebiyata daha da ağırlık verdiği gözlenir. Edebiyat alanına olan etkisi “Talim-i Edebiyat“ adlı kitabı aracılığı ile daha da güçlenmiştir. Genç yazarlar ve şairler onun bu öğretici eserlerinden faydalanmışlardır.Konu olarak, Bihruz Bey, babası öldükten sonra kendisine miras olarak kalan paraları hiç bitmeyecekmiş gibi harcamaya başlar. Görenlerin gözünü kamaştıran çok güzel arabasıyla bir çok toplantı ve gezilere çıkar. Günlerden bir gün, arabasıyla gezdiği sırada, yine başka bir arabada sarışın bir yosmaya aşık olur ve kendisini kıza kaptırır. Bütün servetini bu kız uğruna harcamaktan çekinmez. Ayrıca romanda, zenginliğin mutluluk için yetmeyeceği en açık bir şekilde vurgulanır. (Tanıtım Bülteninden)  


Araba Sevdası: Türk KlasikleriKağıt Kapak - 1 Eylül 2016. Araba Sevdası: Türk Klasikleri Sadeleştirilmiş Metin. Recaizade Mahmut Ekrem. Kağıt Kapak.