Imre Thököly'nin Katibi Janos Komaromi'nin Türkiye Günlükleri

11.80 TL. Ancak Thököly'ye karşı 1690'da, Zernyest'te yapılan savaşta Teleki hayatını kaybetti, Komáromi ise Thököly'nin eline esir düştü. Komaromi bundan sonra ölümüne dek generale eşlik etti.

Responsive image
YAZAR
Hüseyin Şevket Çağatay Çapraz
DOSYA BOYUTU
10,50 MB
YAYIN TARIHI
2016
DIL
Türkçe
ISBN
9786051804323

PDF formatında Imre Thököly'nin Katibi Janos Komaromi'nin Türkiye Günlükleri. Sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Imre Thököly'nin Katibi Janos Komaromi'nin Türkiye Günlükleri kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!


Janos Komáromi Macaristan'ın Habsburg hakimiyetinde birleştirilmesi için çasar kuvvetlerine katılan Erdelli bakan Mihály Teleki'nin kâtibi idi. Ancak Thököly'ye karşı 1690'da, Zernyest'te yapılan savaşta Teleki hayatını kaybetti, Komaromi ise Thököly'nin eline esir düştü. Komáromi bundan sonra ölümüne dek generale eşlik etti. Bağımsızlık mücadelesine katılan Macar idarecilerin Karlofça Antlaşması ile Habsburg İmparatorluğu egemenliğine giren Macaristan topraklarında yaşayamayacakları anlaşıldığında yurtsuzluğu dahi kendisiyle paylaştı.János Komáromi Osmanlı İmparatorluğu'ndaki mültecilik hayatı boyunca tuttuğu günlüklerde uluslararası diplomasi, Bâb-ı Âli'deki elçilik faaliyetleri, imparatorluğun iç yapısı ve ekonomik durumu gibi çeşitli meselelere yer vermiştir. Bu bakımdan sunduğu bilgiler Osmanlı kaynaklarını tamamlayıcı niteliktedir.(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 144Baskı Yılı: 2016Dili: TürkçeYayınevi: Gece Kitaplığı 


...hakimiyetinde birleştirilmesi için çasar kuvvetlerine katılan Erdelli bakan Mihály Teleki'nin kâtibi idi. Alış-Veriş Listeme Ekle. Imre Thököly'nin Katibi Janos Komaromi'nin Türkiye Günlükleri.